FC Slovan Havlíčkův Brod
MSK Břeclav
4:3
(4:1)

Branky: Fikar 2, Karlík, Darkeh. Žluté karty: Fikar, Štědrý - Ianosteac, Bednář. Červené karty: Štědrý. Rozhodčí: Havlín - Nápravník, Heger. Diváci: 90.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kubát – Štědrý, Karlík T., Cakl, Pazderka – Peřina J., Pabousek, Henek J. (79. Henek D.), Fikar – Němec (85. Synecký), Darkeh (88. Hloušek)

Vzhledem k absenci tří hráčů z obrany ze základní sestavy musel trenér domácích improvizovat na některých postech, což se projevilo hlavně v úvodu utkání. Domácí pustili hráče hostů do dvou šancí, ale ti neměli přesnou mušku. Naopak domácí hned při prvním ohrožení branky hostů skórovali, když Karlík T. dorazil do prázdné branky míč odražený od břevna. Broďáci přežili další brankovou příležitost hostů a sami po pěkné kombinační akci Fikara s Darkehem vstřelili prvně jmenovaným druhou branku. To domácí hráče uklidilo, byli lepším celkem, ale náznaky šancí nedokázali dotáhnout do konce. Hodně vzruchu přineslo závěrečných osm minut prvního poločasu. Nejdříve pustil za svá záda slabou střelu Kristona brankář Kubát, ale hned o tři minuty později se uvolnil na hranici pokutového území Darkeh a jeho střela skončila v síti hostů. V poslední minutě dostal nejprve Štědrý druhou žlutou kartu a domácí hráli v deseti. Ovšem hned po půl minutě vyslal Pabousek do úniku Fikara, ten s přehledem zakončil a upravil poločasový výsledek na 4:1.V úvodu druhého poločasu se hned ve druhé minutě podařilo hostům vstřelit druhou branku a následujících deset minut zatlačili domácí celek do defenzívy, ale bez úspěchu. Poté se hra odehrávala mezi šestnáctkami, domácí se v deseti soustředili na udržení náskoku a hosté se dlouhými nakopávanými míči neprosadili. Pouze střela Kristona mířila těsně vedle branky domácích, na druhé straně hlavičkoval Darkeh z bezprostřední blízkosti do brankáře hostů. Třetí branka hostů padla současně se závěrečným hvizdem rozhodčího.

Ohlasy k utkání

Trenér Jiří Pabousek (Havl. Brod):
Věděli jsme, že je utkání pro nás důležité. Taková utkání jsou těžší než když tým nemá co ztratit. Zpočátku nás svazovala nervozita, měli jsme štěstí při šancích soupeře, ale poté jsme vstřelili čtyři branky. Ve druhém poločase už to byl boj bez pohledných akcí. Bylo znát, že hrajeme v deseti, ale kluci dřeli a soupeři nic nedovolili.