Náročné derby s Mírovkou vyválčili brodští i v deseti. Hlavně díky brankáři Mazánkovi

ČK: 0-1 (Dočkal)

Sestava TJ Sokol Mírovka: Gron - Rásl, Dvořák, Martínek, Semrád (90. Rázl), Netopilík, Zacha, Hejkal (85. Svítil), Mach, Böhm (75. Velfl) Němec

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Mazánek - Chalupa (66. Valíček), Pabousek, Dočkal, Pecen (57. Bruna)) - Peca, Synecký (57. Sikora), Časta, Hloušek (66. Víšek) - Bouma, Coufal (83. Polák)</p>

Městské derby mezi domácí Mírovkou a juniory Slovanu začali sebevědomě hosté. Drželi míč, ale na organizovanou hru domácích nemohli vyzrát. Po necelých dvaceti minutách dostal dlouhý míč za obranu a ze souboje s domácím obráncem byla penalta, Pabousek 0:1. Ráz utkání se moc neměnil, domácí se snažili ohrožovat branku Slovanu při standardních situacích a dlouhými míči za obranu.

Ve druhé půli domácí přidali a začali postupně dominovat hlavně ze vzduchu. Naštěstí pro brodské se jim povedl jeden z kontrů a Bouma po Častově vysunutí na chvíli zklidnil svoje spoluhráče, 0:2. Po vyloučení Dočkala v 65. minutě se domácí tlačili do kontaktního gólu. Mazaánek však všechny jejich snahy bezpečně zlikvidoval. Závěr utkání byl do hostující mladíky velice náročný. Domácí podstupovali mnoho úspěšných osobních soubojů a z nich se dál rodilo spousta nebezpečných situací, i brankových.