Další zápas který můžeme označit jako derby, jsme nezvládli ve druhém poločase, kdy jsme přišli o dvoubrankové vedení.
26. kolo | 19. 5. 2024 | Okrouhlice
U19
FC Slovan Havlíčkův Brod
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
3:3
(3:1)

Branky:šenk 22´, Fikejz 43´, Minařík 45´ - Polívka 66´ 88´, Vaverka 15
Rozhodčí: Švoboda - Cirhan, Bouz
Diváci:120
ŽK:Šenk, Pokorný, Bárta - Pelikán
ČK:nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Novák - Otoupalík, Minařík, Šenk, Vomela - Palát, Vondra - Merunka, Běhounek (Fikejz), Bárta - Pokorný</p>

Komentář

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, byli jsme víc na míči a řídili jsme tempo hry. Bohužel v 15. minutě jsme po laciné ztrátě míče na půlce, dostali gól z rychlého protiútoku, který jsme nezachytli. Naštěstí nás to nepoložilo, ba naopak. Dokázali jsme rychle vyrovnat z rohu a to nám dodalo sebevědomí, které jsme využili do pauzy ještě dvěma krásnými góly.

Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v dobrém výkonu, ale to se nám nepovedlo. Byli jsme zbytečně ustrašení, dělali jsme zbytečné chyby a opět laciná ztráta míče na středu hřiště, nezachytili rychlý protiútok a dostali tak lacinou druhou branku. V 88. minutě soupeř zahrál dlouhý balón do malého vápna, kde míč letí dlouho do prostoru, kde si musíme počínat daleko důrazněji. Bohužel tomu tak nebylo a Žďáru se tak podařilo vyrovnat. V poslední minutě jsme šli ještě sami na gólmana z půlky, kdy Merunku vychytal hostující gólman. Bohužel pro nás ,hostující golman chytl něco na víc a zachránil Žďáru remízu.Ze skvěle rozehraného zápasu máme pouze bod a ještě jsme přišli o Běhounka, který dostal balónem do ruky a ošklivě si jí zlomil.

Ohlasy k utkání

Komentář trenéra FCS U19:

"Zápas jsme si prohráli ve druhém poločase. Dělali jsme zbytečné chyby. Příkladem je laciná ztráta balonu na středu hřiště Merunky, kde místo přihrávky chce obejít další hráče, což nechápu, když pořád nabádám hráče, aby v těchto nebezpečných prostorech hráli rychle balon od nohy. No a v 88. minutě letí dlouhý balón do malého vápna. Míč letí dlouho do prostoru, kam prostě musí vlétnout gólman a balon sebrat nebo odpálit kamkoliv a ne, že z toho dostaneme vyrovnávací gól. To jsou situace, kdy by nás měl gólman podržet a chytnout něco navíc a ne hledat chyby někde jinde. Ze skvěle rozehraného zápasu máme pouze bod a ještě jsme přišli o Běhounka, který dostal balónem do ruky a ošklivě si jí zlomil," nespokojeně zhodnotil utkání trenér Háněl.