Utkání s Lanžhotem nabídlo kvalitní podívanou, která pro nás ovšem skončila prohrou 0:2.

ČK: nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Soukal - Pavlík M. (90´ Minařík), Peřina, Hloušek, Cakl - Pavlas (88´ Pabousek), Pavlík J., Bajer, Válek, Matulka (90´ Novák V.) - Víšek (54´ Bárta)</p>

Do utkání s druhým týmem tabulky jsme vstoupili velmi dobře a vytvářeli si šance. Do 26. minuty jsme postupně neproměnili 4 velké šance, když hned 2x nebyl úspěšný Víšek a totéž se nepodařilo ani Válkovi s Pavlasem. První branka padla až v 30. minutě, ale bohužel do naší sítě. Z nenápadné akce hostující hráč vystřelil přes naše tři hráče za hranicí šestnáctky a přízemní střela levačkou se otřela o naší pravou tyč a skončila v síti. Tyč zvonila i v 38.minutě po střela Válka, ale tentokrát se míč odrazil ven z branky. I proto jsme odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

Velmi slušný výkon z prvního poločasu jsme chtěli přenést i do druhé části utkání, ale soupeř se z první půle poučil a už se nám tolik do vyložených šancí nedařilo dostávat. Přesto mezi 60. a 70. minutou jsme si ještě dvě velké šance po hlavě Matulky a střele Válka vytvořili, ale opět bez gólového efektu. Utkání jsme nechtěli prohrát a vrhli vše do útočné činnosti. Branku se nám bohužel vstřelit nepodařilo. Naopak v závěru utkání v 88. minutě se do naší otevřené obrany prosadil pěknou střelou soupeř a stanovil konečnou podobu výsledku.

Ohlasy trenéra FCS Martina Slavíka:

"Škoda, že si na utkání nenašlo cestu více diváků, protože kdo dorazil, tak viděl nadstandardní utkání, které kvalitou bylo určitě za hranicí divizní soutěže. Nás může mrzet neproměňování velkých šancí. Když chcete proti kvalitnímu soupeři uspět, tak musíme s šancemi naložit tak, jak nám to ukázal Lanžhot. Klukům jsem poděkoval, že i přes naše početné absence, jsme odehráli skvělé utkání. Premiéru v divizi si odbyli stále ještě dorostenci Bárta a Minařík," krátce a výstižně zhodnotil utkání trenér Slavík.