I přes rychle obdrženou branku si ze Speřic odvážíme remízu 1:1.
25. kolo | 11. 5. 2024 | Speřice
A tým
TJ Dálnice Speřice
FC Slovan Havlíčkův Brod
1:1
(1:1)

Branky:Pech 2´- Fikar 19´
Rozhodčí:Kovář - Rygl, Brgr
Diváci:250
ŽK:Pech - Vrzal, Matulka
ČK:nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Malimánek (62´ Válek), Peřina, Pavlík M., Dejl - Cakl, Vrzal, Pavlík J., Fikar (90´ Panský J.), Bajer (78´ Pavlas) - Matulka (90´ Víšek)

Komentář

Na rozměrově menším hřišti, ale na pěkném travnatém povrchu se po celé utkání odehrával boj o každý metr. Domácí se ujali vedení po odraženém míči se zpoza šestnáctky domácí trefili tečovanou střelou už ve druhé minutě utkání. Nás to ale zdravě nakoplo a domácí jsme zatlačili a rychlými kombinaci si začali vytvářet šance. Brankou, ale skočila jen akce z 19. minuty, kdy Honza Pavlík hlavou přihrál Danovi Fikarovi a ten křížnou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Bohužel další šance nebo i špatné "předfinální" řešení nám již žádné brankové vyjádření nedovolilo. Asi největší šanci měl ve druhém poločasu Milan Vrzal, když po autovém vhazování propadl míč na zadní tyč a z bezprostřední vzdálenosti jeho hlavičku gólman vyrazil. Po 90. minutách tak skončilo utkání dělbou bodů po remízovém výsledku 1:1.

Ohlasy k utkání

Komentář trenéra FCS, Martina Slavíka:

"Dnešní utkání díky menším rozměrům hřiště byl opravdu boj o každý centimetr plochy. Nevyšel nám vstup, ale náhodný gól domácích již ve 2. minutě, nás nastartoval k zajímavým akcím. Branku jsme bohužel vstřelili pouze jednu. Tentokrát remízu beru jako ztrátu. Díky několika absencím jsme museli do základní sestavy zařadit z "B" týmu Láďu Peřinu a jeho kvalitní výkon bylo to co mě na utkání potěšilo asi nejvíce. Myslím, že Láďa pokud podstoupí dobrou letní přípravu, tak si může říct od nadcházející sezóny o místo v "A" týmu. " okomentoval utkání trenéra Slavík.