Moravskoslezská divize
FC PBS Velká Bíteš
2:2
(1:0)

Branky: 15. Bajer, 57. Pabousek - 78. Loup, 83. Šimončič. Žluté karty: Bajer, Dejl, Pabousek, Kubát - Pelán, Loup Pavel, Šimončič, Daněk. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Heger - Krondráf, Dorotík (Beneš Jar.). Diváci: 300.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kubát - Štědrý, Cakl, Dejl, Malimánek - Kučera, Pabousek - Fikar, Šilhart (74. Peca), Bajer (75. J.Henek) - Žila

Sestava FC PBS Velká Bíteš: Pelán - Loup Pav., Mrňa, Urbánek, Daněk, Šimončič, Merdita, Isami (65. Novotný), Bartoš (89. Hošek), Krula (90.+5. Pelikán), Pelikán, Traxl (65. Macek)

Domácí povzbuzení vysokou výhrou 5:1 z prvního zápasu proti Polné začali aktivně a v 15. min. se ujali vedení brankou Bajera, který uklidil míč do odkryté branky po učebnicové individuální akci Jindřicha Kučery - 1:0. Hráči Bíteše se v dalším průběhu první půle dostávali do zakončení pouze sporadicky a tak si domácí své vedení v klidu ustrážili.

V 57. min. navíc havlíčkobrodští své vedení ještě navýšili. Po akci z levé strany a poskytnuté výhodě po předchozím faulu napřáhl z velké dálky Pabousek a jeho přízemní střela zapadla přesně k tyči branky Pelána - 2:0.

Hosté tak byli pro případný úspěch nuceni riskovat a více otevřeli hru. Dlouho se zdálo, že jim to nepomůže, ale poslední čtvrthodina poměr sil na hřišti a nakonec i výsledek utkání výrazně změnila. Po "žlutém" faulu domácího Dejla na Šimončiče zahrál v 78. min. Daněk volný kop do pokutového území a v nepřehledné situaci se nejlépe orientoval Pav. Loup - 2:1. Za pět minut pak domácí brankář Kubát po dlouhém nakopnutém míči nezvládl souboj s Mackem, míč propadl až k Šimončičovi a ten pohodlně vyrovnal - 2:2. V závěru se pak hra přelévala ze strany na stranu, vítěznou branku už ale ani jedno mužstvo vstřelit nedokázalo.

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Jsme zklamaní, ale pokorní. Odehráli jsme náročné utkání s houževnatým a nepříjemným soupeřem. K naší škodě jsme vedli pár minut před koncem utkání o dvě branky, nepřidali uklidňující třetí gól , po velké šanci Jana Žily, a to nás nakonec stálo vítězství. Hosté šli více nahoru a nakonec jsme dvakrát ve svém pokutovém území propadli. Je to nepříjemné ztratit dobře rozehraný zápas, ale není to tragédie. Ale finále utkání musíme prostě zvládat lépe. Vezmeme si to jako velké ponaučení.