Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sportovní koncepce

Koncepce výchovy mládeže ve Slovanu Havlíčkův Brod

   Při pohledu do fotbalových tabulek si každý uvědomí, že FC Slovan je jediným reprezentantem okresu ve vyšších soutěžích mládeže. Klub s více jak stoletou tradicí hraje nejvyšší soutěž přípravek i žáků. V dorostu se povedlo navázat na úspěchy žákovské kopané a nově nastupuje i dorost ve druh= nejvyšší soutěži této kategorie. Naše týmy startují také ve třetí nejvyšší soutěži. Fotbalová „továrna“ v současné chvíli vychovává více jak 260 chlapců v 12 týmech, o které se stará 30 trenérů, což ji za Jihlavou řadí na druhé místo v kraji Vysočina.

   Prvním a základním kamenem práce s mládeží v našem klubu je nábor a první fotbalové krůčky malých fotbalistů. Všem je jasné, že všechny děti u fotbalu nevydrží, ale je rozdíl, jestli jich skončí pět z deseti, pět z dvaceti či pět z třiceti. Naším cílem je nabrat co nejvíce malých fotbalistů a k jejich prvním krůčkům jim dát ty nejlepší trenéry v klubu. Zde je rozdíl mezi Slovanem a jinými kluby či jinými sporty, pro které je nábor až na posledním místě v hierarchii klubu. Na práci v náborech plynule navazují čtyři ročníky přípravek, ve kterých při zápasech vůbec neřešíme, je-li někdo horší či lepší, ale naopak dáváme možnost těm horším dohnat ty lepší stejným zápasovým zatížením. V tréninku se pak společně s hráči snažíme zvýšeným úsilím jejich vlastní nedostatky odstranit. Pod vedením trenérů s nejvyššími licencemi v okrese (A a B) trénují přípravky třikrát týdně. Přípravky hrají nejvyšší možné, samozřejmě regionální, soutěže a od léta 2013 je budou trénovat trenéři s Profi a A-licencemi.

   Od mladších žáků musí být hráči ve Sportovním středisku mládeže (SpSM). Každý ročník doplňujeme o nejtalentovanější hráče z celého okresu tak, abychom neměli problémy odehrát 1. žákovskou ligu. Větší část těchto hráčů přivádíme do konce žákovského věku na přestup. Naším cílem v těchto kategoriích je hráče dovybavit zejména po technické stránce, rozvíjet obratnost, koordinaci a doplňkovými sporty (náplň SpSM) zabránit počátkům svalové nerovnováhy. Kondice a výsledky jdou stranou. Mladší žáci trénují čtyřikrát týdně a od léta 2013 je budou trénovat trenéři s Profi a A-licencemi.

   Na přechodu do starších žáků se v klubu provádí zeštíhlování kádru. Každý ročník je zúžen na osmnáctičlenný (16+2) kádr. Nevyužíváme už nevhodné střídavé starty, všichni hráči, co u nás hostují, musí být v SpSM. V této kategorii již ročníky nedoplňujeme, kdo nepřijde v mladších žácích, či ještě předtím v přípravkách, má smůlu. Od léta 2012 budou oba žákovské ročníky trénovat výhradně trenéři s A licencemi. Všechny žákovské ročníky hrají své soutěže na Moravě, a to v 1.žákovské lize SpSM.

   Starší i mladší dorost hraje třetí nejvyšší soutěž – Moravskoslezskou dorosteneckou divizi. Nově přibyl i ligový dorost, jenž hraje Moravskoslezskou dorosteneckou ligu. Na konci starších žáků uvolňujeme některé nejtalentovanější hráče do ligových klubů. Nejpozději od léta 2013 budou muset mít trenéři dorostu A-licence. Naším cílem je každoročně posunout do našeho A i B týmu mužů 5 až 8 hráčů, v případě vyšších soutěží mužů i méně.

   Velký důraz klademe na celkovou výchovu hráče, neboť pouze třetina složitého rozvoje mladého fotbalisty se odehrává na hřišti. Studijní úspěchy, stejně jako jakékoliv kázeňské problémy v SpSM jsou sledovány klubovým profesionálním trenérem mládeže. Úspěchy i problémy jsou po zásluze odměňovány. Přeměna talentu ve výborného hráče je komplikovaný výchovně-tréninkový proces. Podstatnou roli hraje zázemí v rodině a optimální spolupráce rodičů, trenérů a učitelů ve škole. Ne náhodou je každoročně mezi nejlepšími žáky svých škol několik fotbalistů působících v našem klubu. Důslednost, pečlivost a trpělivost ve škole i na hřišti spolu s přiměřenou skromností jsou vlastnosti, na kterých se v našem klubu staví.

Utkání
Muži A | Sobota 20.01.2018, 10:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FK Sparta Kutná Hora
2:1 (1:0)
 
Muži A | Sobota 03.02.2018, 14:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - RMSK Cidlina Nový Bydžov
 
Muži B | Neděle 29.10.2017, 14:30
TJ Sokol Leština u Světlé - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"
1:4 (1:2)
 
Muži B | Neděle 04.02.2018, 10:30
FC Slovan Havlíčkův Brod "B" - SK Rozhovice
 
Muži C | Neděle 29.10.2017, 14:30
FC Slovan Havlíčkův Brod "C" - Sokol Okrouhlice
10:2 (6:1)
 
U19 | Neděle 12.11.2017, 10:00
1. SC Znojmo - FC Slovan Havlíčkův Brod
4:1 (4:0)
 
U17 | Neděle 12.11.2017, 12:15
1. SC Znojmo - FC Slovan Havlíčkův Brod
3:2 (3:1)
 
U15 | Sobota 04.11.2017, 10:00
FC Slovan Havlíčkův Brod - SK Fotbalová škola Třebíč
2:5 (1:3)
 
U14 | Sobota 04.11.2017, 11:45
FC Slovan Havlíčkův Brod - SK Fotbalová škola Třebíč
1:4 (0:3)
 
U13 | Neděle 05.11.2017, 10:00
MFK Vyškov - FC Slovan Havlíčkův Brod
8:1 ()
 
Aktuální články
U9 - Si s chutí a velkým nasazením užila turnaj v Dolních Církvicích

Dolní Církvice - Tuto sobotu  se naše mladší přípravka zúčastnila halového turnaje v Dolní Cerekvi. Kluci...

 
U 19 a U 17 - Odehrála svá přípravná utkání s FC Táborsko

Táborsko - Za hustého sněžení odehrála naše obě dorostenecká mužstva svá první utkání v novém roce 2018.

 
U 11 - V Dolních Církvicích nezklamala, ale ani nepřekvapila

Dolní Církvice - Havlíčkobrodská nejstarší přípravka se v sobotu odpoledne zúčastnila halového turnaje, kde postupně odehrála 6...

 
A Týme - V sobotu odehrál své první přípravné utkání v roce 2018
 
A + B tým - Přípravná utkání zima 2018
 
Sportovní třídy se zúčastnily turnaje ve Spišské Nové Vsi
 
Vánoce 2017
 
U 9 - Poslední turnaj v roce 2017 odehrála ve Vyškově
 
U 9 - Veze první "flek" z Přelouče
 
U9 - Čelila na halovém turnaji věhlasným soupeřům
 
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: mladez@fcslovanhb.cz RSS