Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sportovní koncepce

Koncepce výchovy mládeže ve Slovanu Havlíčkův Brod

   Při pohledu do fotbalových tabulek si každý uvědomí, že FC Slovan je jediným reprezentantem okresu ve vyšších soutěžích mládeže. Klub s více jak stoletou tradicí hraje nejvyšší soutěž přípravek i žáků. V dorostu se povedlo navázat na úspěchy žákovské kopané a nově nastupuje i dorost ve druh= nejvyšší soutěži této kategorie. Naše týmy startují také ve třetí nejvyšší soutěži. Fotbalová „továrna“ v současné chvíli vychovává více jak 260 chlapců v 12 týmech, o které se stará 30 trenérů, což ji za Jihlavou řadí na druhé místo v kraji Vysočina.

   Prvním a základním kamenem práce s mládeží v našem klubu je nábor a první fotbalové krůčky malých fotbalistů. Všem je jasné, že všechny děti u fotbalu nevydrží, ale je rozdíl, jestli jich skončí pět z deseti, pět z dvaceti či pět z třiceti. Naším cílem je nabrat co nejvíce malých fotbalistů a k jejich prvním krůčkům jim dát ty nejlepší trenéry v klubu. Zde je rozdíl mezi Slovanem a jinými kluby či jinými sporty, pro které je nábor až na posledním místě v hierarchii klubu. Na práci v náborech plynule navazují čtyři ročníky přípravek, ve kterých při zápasech vůbec neřešíme, je-li někdo horší či lepší, ale naopak dáváme možnost těm horším dohnat ty lepší stejným zápasovým zatížením. V tréninku se pak společně s hráči snažíme zvýšeným úsilím jejich vlastní nedostatky odstranit. Pod vedením trenérů s nejvyššími licencemi v okrese (A a B) trénují přípravky třikrát týdně. Přípravky hrají nejvyšší možné, samozřejmě regionální, soutěže a od léta 2013 je budou trénovat trenéři s Profi a A-licencemi.

   Od mladších žáků musí být hráči ve Sportovním středisku mládeže (SpSM). Každý ročník doplňujeme o nejtalentovanější hráče z celého okresu tak, abychom neměli problémy odehrát 1. žákovskou ligu. Větší část těchto hráčů přivádíme do konce žákovského věku na přestup. Naším cílem v těchto kategoriích je hráče dovybavit zejména po technické stránce, rozvíjet obratnost, koordinaci a doplňkovými sporty (náplň SpSM) zabránit počátkům svalové nerovnováhy. Kondice a výsledky jdou stranou. Mladší žáci trénují čtyřikrát týdně a od léta 2013 je budou trénovat trenéři s Profi a A-licencemi.

   Na přechodu do starších žáků se v klubu provádí zeštíhlování kádru. Každý ročník je zúžen na osmnáctičlenný (16+2) kádr. Nevyužíváme už nevhodné střídavé starty, všichni hráči, co u nás hostují, musí být v SpSM. V této kategorii již ročníky nedoplňujeme, kdo nepřijde v mladších žácích, či ještě předtím v přípravkách, má smůlu. Od léta 2012 budou oba žákovské ročníky trénovat výhradně trenéři s A licencemi. Všechny žákovské ročníky hrají své soutěže na Moravě, a to v 1.žákovské lize SpSM.

   Starší i mladší dorost hraje třetí nejvyšší soutěž – Moravskoslezskou dorosteneckou divizi. Nově přibyl i ligový dorost, jenž hraje Moravskoslezskou dorosteneckou ligu. Na konci starších žáků uvolňujeme některé nejtalentovanější hráče do ligových klubů. Nejpozději od léta 2013 budou muset mít trenéři dorostu A-licence. Naším cílem je každoročně posunout do našeho A i B týmu mužů 5 až 8 hráčů, v případě vyšších soutěží mužů i méně.

   Velký důraz klademe na celkovou výchovu hráče, neboť pouze třetina složitého rozvoje mladého fotbalisty se odehrává na hřišti. Studijní úspěchy, stejně jako jakékoliv kázeňské problémy v SpSM jsou sledovány klubovým profesionálním trenérem mládeže. Úspěchy i problémy jsou po zásluze odměňovány. Přeměna talentu ve výborného hráče je komplikovaný výchovně-tréninkový proces. Podstatnou roli hraje zázemí v rodině a optimální spolupráce rodičů, trenérů a učitelů ve škole. Ne náhodou je každoročně mezi nejlepšími žáky svých škol několik fotbalistů působících v našem klubu. Důslednost, pečlivost a trpělivost ve škole i na hřišti spolu s přiměřenou skromností jsou vlastnosti, na kterých se v našem klubu staví.

Utkání
Muži A | Neděle 18.06.2017, 16:30
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FC Slavoj Žirovnice
4:1 (1:1)
 
Muži A | Sobota 05.08.2017, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - TJ Sokol Tasovice
 
Muži B | Sobota 17.06.2017, 16:30
TJ Sokol Bedřichov - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"
2:1 (1:0)
 
Muži B | Sobota 05.08.2017, 16:30
TJ Sokol Havlíčkova Borová - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"
 
Muži C | Sobota 03.06.2017, 16:30
Sobíňov - FC Slovan Havlíčkův Brod "C"
0:3 (0:2)
 
U19 | Sobota 03.06.2017, 10:15
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Viktoria Otrokovice
1:3 (1:0)
 
U17 | Sobota 03.06.2017, 12:30
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Viktoria Otrokovice
3:4 (0:3)
 
U15 | Neděle 04.06.2017, 10:00
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Sparta Brno
1:5 (1:2)
 
U14 | Neděle 04.06.2017, 11:45
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Sparta Brno
2:4 (1:1)
 
U13 | Neděle 04.06.2017, 10:00
SK Fotbalová škola Třebíč - FC Slovan Havlíčkův Brod
10:2 (4:2)
 
Aktuální články
Příprava na divizi je v plném proudu.

Havlíčkův Brod - Brodský Slovan zahájil přípravu na divizní soutěž minulé pondělí s kompletním loňským kádrem a stejným...

 
A tým - V posledním utkání sezóny bojoval o postup do divize.

Havlíčkův Brod - Nikdo již nepředpokládal, že by poslední utkání sezóny mohlo být takto důležité. Ale po veletočích ve vyšších...

 
B Tým - Ve svém posledním vystoupení sezóny podlehl Bedřichovu

Bedřichov - V posledním vystoupení sezóny se náš B tým představil v Bedřichově, kde nastoupil s několika mladšími dorostenci. I když...

 
Měsíc náborů 2017 v Havlíčkově Brodě
 
A Tým - Porazil Polnou a drží si i nadále teoretickou naději na postup
 
B Tým - Sehrál vyrovnané utkání s favoritem ze Speřic
 
C Tým - Naplno bodoval v Sobíňově
 
U 19 - Po katastrofální druhé půli podlehla svému sousedovi v tabulce 1:3
 
U 17 - Nedokázala eliminovat jednoduchou hru soupeře a podlehla tak Otrokovicím 3:4
 
U 15 - Na domácím hřišti podlehla Spartě Brno
 
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: mladez@fcslovanhb.cz RSS