Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První porážku si přivezli z Lanžhota

08.09.2020 | Josef Soural

Pro první porážku si v neděli zajeli domácí fotbalisté do Lanžhota. S favoritem celé soutěže prohráli 2:3

5. kolo | Neděle 06.09.2020, 16:00 | Na Šlajsi, Lanžhot

TJ Sokol Lanžhot - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

3:2

1:0

Branky: 43', 86' Sabler Roman, 67' Královič Timotej - 64' Žila Jan, 90' Karlík Tomáš

Žluté karty: 37' Bartoš, 61' Kleiber, 92' Královič - 37' Kučera, 61' Fikar, 68' Kubát

Červené karty: 68' Kleiber + 68' Kovář (as.trenéra)

Rozhodčí: Soukal Bedřich – Marinč Lukáš, Gasnárek Michal

Diváci: 350

TJ Sokol Lanžhot: Klimeš - Krejčíř, Otrísal, Mikúšek, Ciprys - Hílek, Bartoš - Kleiber, Bartal (93' Pidruchnyi), Polách (61' Královič) - Sabler (86' Včelka)

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Kubát - Štědrý (83' Karlík), Dočkal, Turek, Malimánek - Henek (74' Časta), Kučera, Fikar, Pabousek (64' Šilhart) - Bajer (86' Peca), Žila

První branka padla až v závěru poločasu. Domácí roh se nepodařilo odvrátit O. Štědrému a dorážející Sabler se nemýlil, 1:0. Vyrovnání se hosté dočkali po hodině hry. Centr Malimánka usměrnil do sítě hlavou kanonýr Žila, 1:1. Za pět minut si vzali domácí vedení na svou stranu. Nedůslednost středu obrany potrestal střídající Královič, 2:1. Ve snaze o vyrovnání "vytloukl" Šilhart po rohu jen bránící bloky a domácí následný kontr zvládli skvěle, Sabler 3:1. Poslední slovo měl Tomáš Karlík, když dorazil odražený míč po rohu Kučery, 3:2.

Ohlasy

Trenér Josef Soural (HB): " Připravovali jsme se na náročné utkání. A vše se vyplnilo. Domácí byli dominantní na míči. Hráli kombinačně s rychlými náběhy za obranu, byli důrazní, siloví. Sice jsme vstřelili dvě branky, ale na bodový zisk to nebylo. Udělali jsme několik chyb a za ty nás domácí potrestali. Měli celkově převahu. My jsme byli ve hře prvních 15-20 minut a pak trochu po vyloučení domácích. Hráli jsme spíš pozorně a na rychlé kontry. Ty jsme nedokázali dobře vyřešit, a tak jsme vlastně oba góly dali po rohových kopech. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě."