Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A tým - Podal srdnatý a sebevědomí výkon, který ovšem na vítězství nad favoritem z Blanska nestačil

22.10.2018 | Pavel Mazánek

Havlíčkův Brod FK Blansko neztratilo v předchozích utkáních ani bod a v prvním poločase to hostující hráči potvrdili. Ve druhém poločase se hrálo oboustranně na vysoké úrovni a brodští hráči musí litovat neproměněných šancí.

Diváci: 120

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Kubát - Svoboda, Molák, Polívka, Henek, Fikar, Polcar, Vrzal, Pabousek (83. Synecký), Veselský, Štědrý (66. Peřina)

FK Blansko:

Prvních deset minut utkání nepustili hosté domácí hráče za půlící čáru, hrálo se vyloženě podle not hráčů Blanska. Z několika závarů před brankou Kubáta ale branku vsítit nedokázali, naopak první šanci měl Polcar, když po dlouhém pasu Svobody byl na hranici pokutového území rychleji než brankář hostů, ale branku přestřelil. Po úvodním tlaku hostů se začali osmělovat i domácí, jejich protiútoky však obrana Blanska s přehledem zastavovala. Celý první poločas se ale hrál podle not hostů, kteří výborně kombinovali, přehrávali domácí ve hře jeden na jednoho a jednoduše se dostávali k brance domácích. Vedoucí branku vstřelil po dvaceti minutách hry Bednář střelou z dvaceti metrů. O deset minut později po špatné rozehrávce domácích zvýšil "volejem" Chloupek na 2:0.

Ve druhém poločase zlepšili "brodští" hráči pohyb bez míče, agresivněji napadali hosty a výsledkem toho byly čtyři jasné brankové příležitosti, když postupně Polcar, Henek J., Fikar a Veselský běželi sami na brankáře, ale ani v jednom případě se jim nepodařilo skórovat. V závěru utkání ještě Vrzal z hranice pokutového území pěknou střelou mířil nad branku. Blanenští hráči měli v průběhu druhého poločasu náznaky šancí, do vyložené je "broďáci" nepustili. Celý druhý poločas se hrál oboustranně ve vysokém tempu a diváci viděli pěkný fotbal.

Ohlasy

S nejkvalitnějším soupeřem v soutěži sehráli kluci výborné utkání. Hlavně ve druhém poločase předvedli zatím nejlepší výkon v sezóně. Škoda neproměněných šancí, utkání mohlo skončit i výsledkově lépe. Za předvedenou hru musím hráčům poděkovat – díky kluci!!

Trenér: Jiří Pabousek